LASER V KOSMETICE: jen pár kroků ke kráse

17. srpna 2009 v 7:59 | Anna |  Články
Je spousta možností, jak se stát krásnější. Můžete používat špičkovou kosmetiku, trávit dlouhé hodiny v salónech krásy, podstoupit plastickou operaci nebo vyřešit některé fyzické nedostatky jednou pro vždy laserem. S čím vším vám tenhle zázračný paprsek může pomoct, se dozvíte v následujícím článku.


Depilace: zbavte se chloupků jednou pro vždy


Taky vás nebaví depilace? Co na tom, že si můžete vybrat ze široké škály přípravků, které usnadňují odstranění nežádoucích chloupků rychle, bezbolestně a s dlouhodobým účinkem. Nejjednodušším způsobem, jak se efektivně a jednou provždy zbavit chloupků (ať už na nohou, v podpaží, intimních partiích, nebo dokonce na obličeji) je depilace laserem.

Odstranění chloupků je možné pouze v jejich aktivní vývojové fázi (tzn. když je chloupek vzrostlý). V této fázi je vždy asi jen 30 procent chloupků, je tedy nutné zákrok opakovat až třikrát v časovém rozmezí 4-6 týdnů.

Obdobným způsobem si můžete nechat vymodelovat obočí či upravit hranici vlasového podrostu.

Nevýhodou také je, že kůže po zásahu laserem nesmí po určitou dobu přijít do styku se slunečním zářením. Je lepší tento typ depilace podstoupit spíš na podzim a v zimě.

Ceny u těchto a dalších zákroků se pohybují v řádech sto až tisíci korun v závislosti na studiu, které zákroky provádí - některé salóny nabízejí i sezónní slevy (pro ilustraci: odstranění chloupků např. v podpaží vás může vyjít kolem tří tisíc, na nohou čtyři a půl až pět tisíc korun.). Proto se v případě zájmu blíže informujte na daném pracovišti.


Korekce jizev


Jizev, ať už po operaci nebo po akné, se sice ani za použití laseru nedá zbavit úplně, ale je možné je alespoň upravit tak, aby nebyly tolik zřetelné.

U jizev po operaci nebo po úrazu hraje roli jejich stáří. Obecně se uvádí, že nejlepších výsledků je možné dosáhnout, není-li jizva starší jednoho roku.
U různých typů jizev lze užít různé typy laserů. Biostimulační laser umožňuje lepší hojení jizev např. po chirurgickém zákroku nebo po úrazu, pigmentový laser je schopen jizvu dekolorizovat a snížit tak její nápadnost. Jizvy po akné lze ošetřit typem laseru Smoothbeam, Ten dokáže nahradit defektní vazivo zdravým a jizvu tak částečně zneviditelnit.
Strie, neboli pajizévky (většinou vznikají během těhotenství, ale i při krátkodobé a výrazné změně tělesné hmotnosti), je možné částečně odstranit několika způsoby. Poměrně efektivní u velkých strií je jejich vyříznutí a následné 'obrušování' nadbytečné kůže na jizvě erbiovým laserem. Místo vystouplé jizvy se utvoří strup, který se přirozeně zahojí.

Korekce vyžaduje více času, což znamená více návštěv v zařízeních, kde bude prováděna.

Odstranění akné


Patříte k lidem s problematickou pletí? Dělají se vám zánětlivé boláky dokonce i na zádech? Laserová terapie by vás tohoto problému mohla zbavit. Paprsek při ní proniká pod kůži a hubí bakterie, které akné způsobují. Slušného výsledku je možné dosáhnout už po první terapii, pro trvalejší výsledky je ale nutné ji několikrát zopakovat.

Odstranění tetování


Pokud jste si v minulosti nechali udělat tetování, které se vám nelíbí, nebo už vás omrzelo, není problém se ho zbavit. Postup je obdobný jako u odstraňování vystouplých jizev. Světelným výbojem z přístroje se absorbuje barvivo z tetování. Po zákroku se vytvoří stroupky, které se postupně slupují. Po jejich zahojení je třeba terapii ještě 3-5 krát zopakovat, protože jedno ošetření se týká jen určité vrstvy kůže.

Permanentní make-up


Že jste o téhle možnosti nikdy neslyšeli? Pak vás možná překvapí, že si můžete vybrat odstín pleti, jaký byste chtěli mít a následně ho 3-5 let mít bez použití jakéhokoli dalšího make-upu! V tomto případě se jedná o mikroimplantaci pigmentu do svrchní části pokožky a následnou regeneraci mikrojizviček a zklidnění pokožky laserem. Je ale třeba pečlivě vybírat, kde si aplikaci make-upu necháte udělat, protože ne všechna pracoviště musí být odborná. Zpackaná práce by vás stála spoustu nervů při odstraňování.

Několik rad nakonec:


Jak vidíte, laser je zázračný paprsek, který vás skutečně může udělat krásnější! Pokud chcete vylepšit vzhled svých nehtů, vymodelovat obočí, odstranit mateřská znaménka, vrásky, povislou kůži nebo si jen vyléčit opary a ekzém, není problém. Laser určitě nebude chybět v žádném lepším kosmetickém salónu. Předem si však ověřte, že s přístrojem zachází odborník, který vám neublíží, ale pomůže. Nechte si ukázat, jak v daném centru pracují, prohlédněte fotky, abyste věděli, s jakými výsledky. Než na nějaký závažnější zákrok půjdete, poraďte se se svým kožním lékařem.
Před samotným zákrokem je důležité se 4-6 týdnu nevystavovat slunečnímu záření. Přibližně stejnou dobu po zákroku se slunci také zdaleka vyhněte, nebo používejte opalovací krémy s vysokým faktorem.Tento článek můžete sdílet:
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 20. září 2009 v 16:27 | Reagovat

To s tou laserovou depilací je sice pravda, ale odstranit se dají jen chloupky tmavé, které čidlo laseru přečte. My, co jsme jako broskev, máme smůlu.  :-D

2 coach outlet coach outlet | E-mail | Web | 19. května 2011 v 10:30 | Reagovat

This topic was really educational and nicely written. I approach to do some additional exploration on this. Gives thanks for sharing this timely data. We require additional like this

3 coach outlet canada coach outlet canada | E-mail | Web | 19. května 2011 v 10:30 | Reagovat

As you gain expertise, Very helpful post!  It is extremely helpful for me. It is good idea.

4 coach outlet online coach outlet online | E-mail | Web | 19. května 2011 v 10:31 | Reagovat

Words have a magical power. They can bring either the greatest happiness or deepest despair; can transfer knowledge from teacher to students words enable the orator to sway his audience and dictate its decisions.Just like your post,excellent!

5 coach bags outlet coach bags outlet | E-mail | Web | 17. září 2011 v 14:25 | Reagovat

government was unable to predict, plan against or prevent,” the defense lawyers wrote. They contended that the se

6 Chanel Outlet Chanel Outlet | E-mail | Web | 21. září 2011 v 5:50 | Reagovat

Exquisite lady handbag and bag

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama