Září 2009

Roudnické vinobraní 2009 v obrazech

19. září 2009 v 17:03 | Anna |  Moje fotoalbum

Víno, burčák, automobiloví veteráni, skvělá hudba, bohatý doprovodný program a hlavně krásné počasí. Takový byl další ročník vinobraní v Roudnici nad Labem, jenž se konal 19. 9. 2009 a na který jsem vás na svém blogu rovněž zvala. Letos jsem si ho nenechala ujít hlavně proto, že se vůbec poprvé konal na nádvoří roudnického zámku, který je jinak veřejnosti uzavřen. Pokud jste se na slavnosti vína nedostali, přináším vám alespoň několik fotografií. Jejich kvalita není nejvyšší, za což se omlouvám, ale při té spoustě lidí jsem často prohrávala boj dostat kvalitní záběr bez něčí ruky či hlavy.Jak jsem již předznamenala, letošní vinobraní se z důvodu celkové rekonstrukce náměstí
vůbec poprvé konalo na nádvoří zámku.
Návštěvníci tak měli jedinečnou příležitost si jej prohlédnout i zevnitř.BEDŘICH RÓNA: Všichni mají pravdu...

11. září 2009 v 14:16 | Anna |  Knihovna
Nemusíte být věřící, abyste si mohli přečíst útlou knížku, která jinak o náboženství říká víc než dost. Bedřich Róna nabízí nezaujatý pohled na historický vývoj v oblasti náboženství i lidského smýšlení a zároveň se skrze tři hlavní hrdiny, Mojžíše, Ježíše a Mohameda, zamýšlí nad současnou situací ve společnosti. S humorem, nadsázkou a čtivě.

Aloe: recept na 'všeholék'

6. září 2009 v 14:23 | Anna |  Bon appetit
Následující recept jsem objevila v Bylináři Heleny růžičkové. Všeholékem jej nazývám proto, že účinky aloe jsou skutečně lékem téměř na všechno - upravuje zažívání, posiluje imunitu atd. O dalších účincích se můžete také dočíst na těchto stránkách.

ALOE VERA: účinky kladné i záporné

6. září 2009 v 14:21 | Anna |  Články
Aloe je známá pro své zdraví prospěšné účinky. Věděli jste ale, že z téměř čtyř set druhů je pouze několik exemplářů opravdu léčivých? I ty však mohou vyvolat nežádoucí účinky. Proč tomu tak je a s čím vším aloe naopak může pomoct, si stručně nastíníme v následujícím příspěvku. Řekneme si také, jak aloe využít.