Září 2010

První podzimní hádanka

24. září 2010 v 13:17 | Anna |  Moje fotoalbum
Ne, že by to, co vás nechám hádat, mělo přímou spojitost s podzimem, ale jelikož je to první podzimní článek v altánku a navíc vůbec první hádanka na tomto blogu, nazvala jsem tenhle příspěvek První podzimní hádanka.

Vinobraní a historici v Roudnici

19. září 2010 v 14:11 | Anna |  Moje fotoalbum
Vinobraní patří v Roudnici nad Labem k největším svátkům v roce. Každoročně se na něj sjíždí tisíce lidí a pořadatelé se snaží, aby i doprovodný program nabídl bohaté vyžití. Roudnické vinobraní tak nebývá jen ve znamení ochutnávání vína a burčáku, ale také nevšedního kulturního zážitku a pohodové atmosféry. Loni jsem se o tom sama přesvědčila, a tak jsem si slavnosti vína nenechala ujít ani letos.

Lobkowiczký zámek

Jak zaháním chmury

16. září 2010 v 16:33 | Anna |  Klábosení
Tímto dělám, alespoň prozatím, tečku za svými rádoby žurnalistickými pokusy. Už jich bylo dost. Blog není zpravodajský portál, tak proč ho nevyužít k vypovídání se. Klesající návštěvnost mých věrných čtenářů napovídá, že by si raději přečetli něco "lidského". Nu dobrá, zavádím rubriku Klábosení.

Roudnice bude v sobotu žít vinobraním

15. září 2010 v 9:59 | Anna |  Aktuality
Zámek - Roudnice n. L.
Tradiční slavnosti vína v Roudnici nad Labem propuknou v sobotu 18. září. Cílem pořadatelů je nabídnout kulturní vyžití pro dospělé i pro děti, a proto připravili bohatý doprovodný program. Vinobraní se navíc bude konat přímo na roudnickém zámku.

Zaměstnavatelé postižených by měli přijít o slevu na daních

13. září 2010 v 9:45 | Anna |  Glosář
Vláda přišla na další způsob, jak ušetřit nějaký ten milion. Zaměstnavatelům zdravotně postižených plánuje od příštího roku zrušit poloviční slevu na daň z příjmů, čímž by došlo k úspoře asi dvou set milionů korun ročně. A jaký má ke zrušení výhody důvod? "Důvodem je časté zneužívání této slevy," píše se v ministerském návrhu, který byl do vlády poslán k připomínkovému řízení.
Kontrolovat zaměstnavatele, kteří si slevu z daní odepisují, by stálo jen další peníze, takže finance ušetřené na odhalených podvodnících by se zase vynaložily jinde. Kdyby nebylo všeobecně známo, že naše vláda nemyslí, jednomu by se skoro chtělo říct, že to má dobře promyšlené. Na tomhle kroku je ale přece jenom vidět, že nová vláda je vládou činu a že se jen tak před něčím nezastaví. Rozhodla se rozjet úsporný program a vyrazila naplno vpřed. Tenhle buldozer se před ničím nezastaví.

Dobrou noc, čuníci

10. září 2010 v 19:00 | Anna |  Moje fotoalbum

dva čuníci
Lucka a Terezka

Plzeň a Ostrava: zpět ke kulturním hodnotám

8. září 2010 v 17:42 | Anna |  Glosář
Ze zdravé kulturní soutěže mezi Plzní a Ostravou nakonec jako vítězka vyšla Plzeň. Stane se tedy evropským hlavním městem kultury za Českou republiku pro rok 2015. Mezi Plzeňany a fanoušky jejich rodného města zavládlo veselí, zatímco Ostravaci jsou zkroušení. Pro negativní emoce zde ale není místo. Obě města udělala v rámci projektu obrovský kulturní krok dopředu, a vzhledem k tomu, že se již před vyhlášením výsledků zástupci obou měst usnesli dotáhnout své projekty i v případě neúspěchu do konce, byl i poražený předem vítězem. V době, kdy je kultura ze své pozice stále více vytlačovaná komercí, jsou podobné akce k nezaplacení už proto, že posunou konzumní společnost zase kousek blíž k uměleckým hodnotám.


Amway: Podvod, nebo skvělá pracovní příležitost?

6. září 2010 v 8:06 | Anna |  Reportáže
Jedno všední dopoledne. Jako každý druhý den, i dnes na internetu projíždím inzeráty s nabídkami práce. A jako každý takový den, ani tentokrát nejsem úspěšná. Začínám klesat na mysli, když v tom zazvoní telefon... Když hovor přijmu, ozve se sympatický ženský hlas a řekne, že pro mě má pracovní nabídku.

Jak to dopadne s naším zdravotnictvím?

4. září 2010 v 16:29 | Anna |  Glosář
V pátečních Událostech a komentářích se nad tématem snižování platů státních zaměstnanců střetli ministr zdravotnictví Leoš Heger, stínový ministr zdravotnictví David Rath a prezident České lékařské komory Milan Kubek, aby probrali dopady opatření na platy lékařů. Milan Kubek vyjádřil obavu z odlivu lékařů do zahraničí a zhoršení kvality lékařské péče u nás. Dodal, že lékařská komora už dnes nemůže garantovat občanům, že ve všech zdravotnických zařízeních jsou ošetřovaní dostatečným množstvím kvalifikovaných lékařů. "Občané nic nepoznají. Oni nepoznají, jak kvalifikovaný je ten člověk v bílém plášti, který je ošetřuje. Lékařská komora to ví a řada z nás by si do řady nemocnic už vůbec lehnout nešla," podotkl ke kvalitě našeho zdravotnictví.
Situace ve zdravotnictví je asi horší, než by se nám, obyčejným pacientům, mohlo zdát. Ona je ta "reforma" ale zapotřebí a možná, že bude nakonec prospěšnější, než bychom čekali. Jestli ze zdravotnictví odejdou tři tisíce lékařů a zdravotnická péče se ocitne na ještě horší úrovni, než na jaké je teď, budeme muset hledat alternativní možnosti léčení. Ke slovu se opět dostanou babky bylinkářky a my budeme detoxikovat po těch dlouhých letech, co nás doktoři preventivně dopovali antibiotiky.