Amway: Podvod, nebo skvělá pracovní příležitost?

6. září 2010 v 8:06 | Anna |  Reportáže
Jedno všední dopoledne. Jako každý druhý den, i dnes na internetu projíždím inzeráty s nabídkami práce. A jako každý takový den, ani tentokrát nejsem úspěšná. Začínám klesat na mysli, když v tom zazvoní telefon... Když hovor přijmu, ozve se sympatický ženský hlas a řekne, že pro mě má pracovní nabídku.


O jakou práci se jedná, to se nedozvím, ale paní prý na mě má kontakt od mých spolužáků, kteří mě prý doporučili. Zní to věrohodně, protože jsem s kolegy ze školy zrovna nedávno probírala svou situaci ohledně hledání práce, a tak si s ní domlouvám schůzku. Jakmile položím telefon, začnu googlit jméno volající (uvádět jej tu ale nebudu, protože bych dotyčnou nerada nějak poškodila). Mile mě překvapí, když zjistím, že paní L., jak jí v tomto článku budu říkat, je novinářka a spisovatelka. Na internetu nabízí své služby jako ghostwriter a vyhotovuje tiskové zprávy a publikace na objednávku.

Nemám proč jí nevěřit. Jakožto člověk, který působí v médiích, se s někým z mých spolužáků ze žurnalistiky opravdu může znát. Jen je mi divné, proč mi nikdo nedal vědět, že by někomu na mě dával kontakt.

Moje malá zkušenost

Schůzku máme v "mekáči", což mi sice nepřijde jako vhodné místo k pracovnímu pohovoru, ale budiž. Paní L. přichází na čas, z čehož usuzuji, že je to seriózní dáma. Navíc je to přesně ta sympatická žena, na jejímž blogu jsem četla působivě  líčené zážitky z cest a slyšela rozhovor na rádiu Česko o její nové knize. Od našeho dnešního setkání si začínám slibovat příjemnou spolupráci.

Usedáme v zadní části mekáče, kde řve rádio a parta puberťáků, kterým se zřejmě nechtělo hned prvního září do školy. Alespoň budeme mít soukromí na rozhovor o práci, říkám si, zapojuji se do úvodního hovoru, zatím ještě na soukromé téma. Paní L. se mě nejprve ptá, co v současnosti dělám. Hned se jí chlubím, že jsem v červnu udělala státnice z žurnalistiky a už trochu pokorněji přiznávám, že se mi zatím nedaří najít práci, takže moje praktické zkušenosti jsou zatím velmi malé. Paní L. zajásá, když slyší o žurnalistice, a sděluje mi, že je taky novinářka. Trochu mě zaráží, že o tom, co jsem studovala, neví, když na mě dostala kontakt (nejspíš) od někoho ze spolužáků. Proto se jí vzápětí ptám, od koho se vlastně o mé maličkosti dozvěděla. Začne se vytáčet, že její dvě dcery taky studují, tak že mají hodně známých. Prý je občas poprosí, aby jí daly kontakt na někoho schopného, a tak se dozvěděla i o mě.

Lež a manipulace - běžná praxe

Začínám mít pochybnosti. Její dcery mě určitě neznají, tak kdo ví, kde na mě vzala telefon. Když mi o chvíli později řekne, že práce, kterou mi nabízí, nemá s žurnalistikou moc co dělat, tuším, že jsem se navezla do něčeho ne úplně korektního.

Z příspěvků na blozích lidí, kteří si podobnou zkušeností už prošli, se později dozvídám, že se jedná o zcela běžnou praxi. Zavolá kdosi neznámý a získává si u osloveného důvěru malou lží, že kontakt dostal od někoho známého a navíc zalichotí tím, že jej dotyčný doporučil jako "velmi schopného a šikovného". Jestli telefonní čísla zástupci této firmy získávají od lidí, se kterými již měli schůzku, nebo z inzerátů, v nichž nezaměstnaní nabízejí svou pracovní sílu, se zřejmě nikomu jen tak zjistit nepodaří. Stejně jako paní L., i její kolegové svou strategii drží v utajení.

Paní L. si k našemu dalšímu hovoru vezme k ruce papír a rozvlekle začne povídat o tom, na čem ona práce stojí. Zatím se ale nedozvídám, o co přesně jde. K tomu se prokoušeme až tehdy, když už je půlka papíru popsaná čísly, pokreslená kolečky a čtverečky (dle zkušeností ostatních oslovených také běžná praxe). Dozvídám se, že půjde o nějaké obchodování, ale zatím mi moc nedochází, oč přesně se jedná. Paní L. teď vypráví o tom, jak jsou ceny v supermarketech vysoké a proč tomu tak je (než se zboží od výrobce dostane ke kupujícímu, musí absolvovat dlouhou cestu, která zvyšuje jeho cenu, atd., atd.). V případě obchodu, který mi nabízí, bych prý mohla nakupovat s výraznou slevou, protože cesta výrobku ke spotřebiteli je mnohem kratší.

Po chvíli už vím, že mým úkolem by bylo nakupovat přes internet pro sebe a svou rodinu výrobky několika společností sdružených pod jistou firmu Amway a snažit se přesvědčit své okolí o tom, že nikde jinde nakupovat nemají. Z toho budu profitovat a za dva roky můžu vydělat až pětašedesát tisíc. Přitom se mnou paní L. manipuluje otázkami, jestli by se mi nelíbilo mít takhle vysoké (ne-li vyšší) výdělky, když jsem říkala, že bych si chtěla nechat zrekonstruovat dům, koupit si zrcadlovku a cestovat po Čechách. Žurnalistika mě neuživí, to ví z vlastní zkušenosti. Tohle je jediná příležitost, jak snadno a rychle přijít k penězům!

Nakonec se skrze mě paní L. probojovává až k mým přátelům a do mé rodiny. Už by chtěla telefon na moji kamarádku, která se má jistě co ohánět, když studuje a má rodinu. To zamítám s tím, že nebudu na nikoho dávat číslo bez jeho vědomí a že to s ní nejprve proberu. V tom mě ale paní L. zarazí a zeptá se, co přesně jí chci říct. Nakonec mi skočí do řeči s tím, že jí v žádném případě nesmím říct, o co jde. Mohu jí říct jen to, že jde o hodně zajímavou nabídku práce, která se dá dělat jako vedlejší činnost a dá se na ní vydělat hodně peněz. Víc ale říct nesmím. Stejně tak o tom nesmím říct rodině. A už plánuje, že k nám v sobotu odpoledne přijede a uděláme seminář u nás v obýváku. Stačí sezvat bráchy, ségry, sestřenice, tetičky...

To už nervózně pohlížím na hodinky, protože náš hovor trvá, oproti původnímu plánu, půl druhé hodiny a já si nechci nechat ujet vlak. Jenže paní L. stále špekuluje, jak bychom to udělali s tou sobotou a já v duchu vidím, jak obcházím své příbuzné, říkám jen to, co říct smím, a jsem za troubu. Zároveň přemýšlím nad tím, jestli bych zrovna já na téhle práci mohla vydělat. Stýkám se s poměrně málo lidmi, a ti by za takové výrobky zřejmě utrácet peníze nechtěli. A tak skvělou schopnost obluzování, jako má paní L. a ti další, kteří už mě někdy na něco nachytali, taky nemám.

S paní L. se loučím patnáct minut před příjezdem svého rychlíku. Na cestu od ní dostávám časopis, CD s povídáním o úžasné firmě Amway a s přístupovými údaji do rce.cz (abych si mohla prohlédnout sortiment). Vstupenku na velkou společnou akci amwayáků za 300 korun jsem si vnutit nenechala. S paní L. se loučím s tím, že jí do dalšího odpoledne dám vědět, kdy uspořádáme seminář u nás doma.

Co je firma Amway zač? Je to podvod, nebo ne?

Po návratu domů se snažím o Amway zjistit více informací, než kolik mi mohla dát  její zaměstnankyně, jejíž prací je nalákat do společnosti další lidi a nevysvětlovat jim mimo všech
PRO také všechna PROTI. Tak zjišťuji, že instituce Amway patří do tzv. multilevel marketingu (MLM), což je způsob prodeje prostřednictvím sítě nezávislých prodejců a distributorů, kteří jsou odměňováni za prodej zboží a za rozšiřování prodejní sítě o další prodejce. Stejným způsobem u nás operují např. společnosti Avon, Oriflame, Mary Key a další. Nejedná se o nic nelegálního, i přesto však podobné obchodování u lidí probouzí nedůvěru. Proč?
Když za vámi přijde kamarádka s katalogem kosmetiky, důvěřujete jí. Zalistujete v katalogu a řeknete jí, aby vám objednala například parfém nebo aviváž. Když vám ale najednou zavolá neznámá osoba, řekne, že na vás dostala kontakt a jestli může přijet k vám domů a seznámit vás s produkty, které nabízí, vzbudí to u vás pravděpodobně nedůvěru. Není to totéž, jako reklama v televizi, kterou nemusíte sledovat. Je to "násilný" druh nabídky, kdy vám zástupce firmy proniká do soukromí a všemožně se vás snaží přesvědčit, že právě tohle je ten nejlepší výrobek na trhu a že jej musíte mít.
Amway pracuje s druhým typem reklamy, což u lidí vzbuzuje nedůvěru. Lidem se navíc nezamlouvají "náborové akce", které nápadně připomínají podvodné hry typu pyramida/letadlo/sněhová koule. Že se ale o pyramidu/letadlo/sněhovou kouli nejedná lze poznat z toho, že společnost nepožaduje vstupní poplatky a pokud za něco zaplatit chce, pak jen za (kvalitní) zboží, k čemuž nabízí garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti kupujícího.


Rada na závěr

Až vám zavolá člověk, který vám bude na základě údajného doporučení vašeho údajného známého nabízet pohovor ohledně práce, nejprve se zeptejte, kdo dal dotyčnému na vás kontakt a na základě čeho vás doporučil. Vytáčky a neurčitá sdělení jsou prvním signálem, že s vámi volající nejedná fér.
Zeptejte se také, o jakou pracovní nabídku se jedná. Pokud nedostanete alespoň stručné vysvětlení, dál se obelhávat nenechejte. Právě v případě Amway platí, že potencionálnímu zaměstnanci se předem v žádném případě nesmí říct, o co se jedná, protože by oslovený při zmínce o nabízení a nákupu produktů projekt předem odsoudil jako podvod. Zástupci firmy také záměrně nepodávají bližší informace dopředu, protože se obávají, aby oslovený nehledal na internetu a nenarazil na negativní hodnocení dříve oslovených. Společnost prosperuje z rozšiřující se dealerské základny, takže ztrácet předem vyhlédnuté lidi je proti duchu jejího podnikání.
Jakožto potencionální zaměstnanec ale máte právo vědět vše o společnosti, pro kterou budete pracovat. Někdo může namítat, že vlastně nejde o zaměstnání v pravém smyslu slova, protože se jedná spíš o obchodování, nezastře to ale bohužel fakt, že zástupci Amway nejednají zcela podle pravidel a manipulují s lidmi, aby firmě zajistili prosperitu. Není to jen případ Amway, ale i dalších velkých společností, které si tímto jednáním kazí renomé.

Máte pro tuto práci předpoklady?

Než se necháte zlákat vidinou snadného přivýdělku, měli byste si nejprve ujasnit několik věcí. V první řadě je nutné nepodlehnout krásně znějícím frázím, že už za dva roky můžete vydělávat pětašedesát tisíc. Spíše než blouznit po penězích si promyslete, jestli byste byli jako prodejci úspěšní. Předpokládá se, že máte jisté manažerské schopnosti a dokážete zboží nabídnout a prodat. Důležité také je mít široký okruh známých, skrze které byste povědomí o výrobcích mohli šířit. A v neposlední řadě je důležité, jací tito vaši známí jsou - budou mít o vaše zboží zájem? Neodradí je jeho cena? Budou s ním spokojeni a případně jej doporučovat dál...?

* * *

/Screenshoty byly na základě žádosti zástupce firmy smazány./

* * *

Související odkazy:

Příběh podobný tomu mému: Milionářem snadno a rychle. Zn.: Zaručené!
Příběh člověka, který šel i na konferenci: Podnikání s Amway
Jak to funguje se dočtete zde: Quixtar: Amway v rouše internetovém?
Reakce Romana Čížka (RCE) na předchozí článek ZDE.
O tom, jestli se dá s Amway pohádkově vydělat, či ne, se dá v internetových diskuzích vyčíst dost. Našla jsem většinou reakce lidí, kteří už tuto práci z nějakého důvodu nedělají, ale i těch, kteří s Amway spolupracují již několik let a i když na tom nezbohatli, zůstali společnosti věrní

Já jsem se rozhodla, že do takového podniku nepůjdu. Ne jen proto, že bych s tím u svých známých neuspěla, ale taky proto, že se mi jednání zástupců společnosti zdá nefér. Lákat lidi na prezentaci pod lživou záminkou a následně jimi manipulovat, to se mi na společnosti, která se prezentuje jako seriózní, vůbec nelíbí.Zdroj obrázků: moje screeny z www.rce.cz


Byl pro vás článek užitečný? Sdílejte jej také s přáteli:
 


Komentáře

Zobrazit vše (126)
Zobrazit starší komentáře

101 Me Me | 25. května 2011 v 9:02

Jo, super písnička...I've got my ex-boss's daddy driving my limousine... :-D
Jinak, k tomu videu, které má jako znázorňovat, že Diamanti končí, je srandovní, jak je to natahované tím, že jedni a ti samí distributoři jsou tam ukazováni na několika Amagramech, aby to vypadalo, že jich je bůhví kolik. Celkem jich tam bylo, jestli jsem dobře počítal, 12. To je opravdu "obrovský" počet, zvláště když si uvědomíme, že do roku 2005 se kvalifikovalo přes 4000 Diamantů. A obraty od té doby vzrostly skoro na dvojnásobek, takže se dá předpokládat, že i počty Diamantů vzrostly. :-D Aby se kritici zklidnili, klidně jsem ochoten připustit, že celkem těch odejivších Diamantů bylo ya celých 52 let historie Amway cca 100, což pořád představuje cca pouhá 2% z celkového počtu.
Další, co toto video ukazuje a co je potřeba si uvědomit, je, jací jsou kritici pokrytci. Drtivá většina těch vyobrazených Diamantů jsou totiž přesně ti, kteří porušovali pravidla Amway. Kritici celou dobu hulákali, že Amway je ta "špatná", protože s tím nic nedělá. A když s tím něco udělala, tak je najednou "špatná", protože s tím něco udělala a ti lidé přišli o své distributorství. Podle této "logiky" se těmto pitomcům firma nemůže nikdy zavděčit, protože ať udělá, co udělá, vždy bude ta "špatná". Nevím jak vám, ale mě přijde, že kdo takto uvažuje, je prostě idiot nebo provokatér, který převrací skutečnosti tak, jak se mu to zrovna hodí do krámu.
Poslední důležitý fakt: jak jsem již napsal, většina z těch lidí neopustila tento business dobrovolně, ale byli odejiti protože porušovali obchodní zásady. Přesto většina z nich se i dnes věnuje jiným MLM, čili je z toho vidět, že obor MLM je skvělá obchodní příležitost. V Amway ovšem mohou zůstat jen lidé, kteří neporušují obchodní zásady. V jiných MLM ty "černé ovce" přijímají s otevřenou náručí... Myslím, že je to jasný důkaz toho, jak férové a poctivé je Amway podnikání v porovnání s jinými MLM.
Takže děkuji za to video, které nám pomohlo znovu si připomenout, že kritici jsou manipulátoři, kteří říkají vždy jen půl pravdy. Kdyby totiž řekli pravdu celou, jako to třeba činím já výše, nemuseli by podobná videa vůbec točit, protože by to všem připadlo úplně normální a naopak by to vyzdvihlo Amway. :-D  :-D  :-D

102 Me Me | 25. května 2011 v 9:09

Pardon, sekl jsem se, obraty od roku 2005 vzrostly z 6,2 miliardy na 9,2 miliardy USD, tedy ne na dvojnásobek (to by bylo v porovnání s lety 2002-2003). Omlouvám se. Ale i tak se dá předpokládat, že nějaká další cca tisícovka Diamantů za těch 6 let přibyla.

104 Me Me | 29. května 2011 v 10:27

[103]: A jéje, zase jeden ignorant. :-D
Něco novějšího by nebylo? Vždyť je to přesně to, o čem mluvím výše. Všichni jste měli "plnou hubu keců", že Amway nic nedělá s těmi Diamanty, kteří porušovali obchodní zásady (a o tom je celé to vaše "slavné" 7 LET STARÉ video). Vy jste si ale asi nevšiml, že dnes máme rok 2011, že? :-D Kdybyste nebyl ignorant, tak zjistíte, že mnohé věci se změnily. Někteří uplini Bo Shorta i drtivá většina uplinů Erica Scheibelera, kteří vystupují v té show, už dávno není v businessu, protože byla odejita. Takže proč tu vlastně kňouráte? Že je Amway "špatná", protože s tím nic neudělala před 10 nebo 15 lety, kdy tyto problémy s těmito distributory vznikly, nebo brečíte proto, že je Amway "špatná", protože s těmi černými ovcemi před několika lety "zatočila"? Ať tak nebo tak, Váš postoj vypovídá především něco o Vás samotném, nikoliv o Amway.
A k těm sektám: podívejte se, jak se chovají antiamwayáci - jsou to totiž přesně oni, kdo si vytvářejí sektu a pasují se do role spasitelů. Straší lidi často smyšlenými historkami a "zaručenými" informacemi (které převzali z tíché pošty) a jejich posláním je odradit lidi od Amway. Jestli tu nějaká skupina nese znaky sektářství, tak jsou to přesně tito idioti, kteří mimochodem sice často označují tímto slovem Amwayáky, ale nikdo z nich vůbec ani netuší, jaké jsou základní znaky sekty. Kdyby totiž věděli, jak Amway funguje, tak zjistí, že základní principy fungování Amway jsou v příkrém rozporu se stěžejními principy, na kterých stojí sekty. Víme, pane ignorante? Nebo jste slovo sekta zaslechl z Pendolina, líbilo se Vám a chcete jen za každou cenu očernit Amway, tak ho s oblibou používáte, což Vás řadí mezi idioty v pejorativním slova smyslu?
Příště laskavě krafejte jen do věcí, kterým rozumíte, a nepodávejte lidem polovičaté informace o věcích, do kterých vůbec, ale vůbec nevidíte. Poroučím se. :-)

105 Me Me | 29. května 2011 v 10:50

A když už jsme u těch videí, tady máte na oplátku něco, co prokazuje, že lži od Vašich kumpánů o tom, že v Amway nelze vydělat, nejsou nic jiného než lži:

Amway 70 FAA Double Crown Ambassadors - Holly Chen and Barry Chi
http://www.youtube.com/watch?v=_j6EmbsjYFk

(jen odměna za první dosažení 70 FAA je 101.600.000Kč, ale Holly a Barry jsou kromě toho ještě Double Crown Ambassadors na Taiwanu a Crown Ambassadors v USA)

Amway 50 FAA Double Crown Ambassador - Kaoru Nakajima (中島 薫)
http://www.youtube.com/watch?v=BeXBTl3LSwY

(Kaoru Nakajima byl první, kdo dokázal, že jde udělat úroveň Crown Ambassador 2x)

Amway's First 60 FAA Founders Crown Ambassadors - Dexter & Birdie Yager (záznam z předávání odměny za dosažení 60 FAA)
http://www.youtube.com/watch?v=2rjxoR22pj4

(Dexter a Birdie Yager byli první, kdo dosáhli 40, 45, 50, 55 a 60 FAA. Jen odměna za první dosažení je 3,360,000 USD a za 40, 45, 50 a 55 jsou pochopitelně také - za 55 FAA 2,800,000 USD, za 50 FAA 2,000,000 USD, atd.)

A abyste se poučil, o čem Amway ve skutečnosti je, a nebyl tu příště za ignoranta, tak tady máte šanci to zjistit:
http://www.youtube.com/watch?v=MM3-dl813Uo
(předem upozorňuji, že toto video není vhodné pro komunisty, mohl by je trefit šlak a mohli by začít sem psát šílenosti :-D )

Jestli chcete, abych sem dal další videa, stačí, abyste sem napsal další blábol. :-D

106 Me Me | 29. května 2011 v 10:57

[103]: Projev bývalého prezidenta USA, George Bushe st. na semináři Amway:
http://www.youtube.com/watch?v=pTcVaqOCLVc

Tady se můžete poučit o tom, jaký názor na Amway mají lidé, kteří opravdu něco znamenají a něco dokázali. Nechci nijak snižovat Vaše výsledky, salabe, ale co jste dokázal Vy (kromě hloupých keců na Internetu)? Krafat dokáže každý, tak nám ukažte, co jste zač a co umíte dalšího. Třeba potom lidé Vašemu názoru budou přikládat větší váhu než názoru amerického prezidenta. ;-)

107 salab salab | 29. května 2011 v 15:13

Tak tohle (ten Amwayák) je přesně jako můj kámoš http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_zjnUxYCaR4#at=18

108 salab salab | 29. května 2011 v 15:19

Jste normální sekta! Tady je ukázka z toho vašeho semináře:  http://www.youtube.com/watch?v=qhuHc8D1uBc&feature=player_embedded

109 Me Me | 29. května 2011 v 21:13

A Vy jste s prominutím idiot, který neumí rozlišit seminářovou část od té zábavné. Takže na vysvětlenou, pro nechápavé. Na semináře jsou zváni i zpěváci, aby se distributoři o přestávce mohli odreagovat. Tito zpěváci tam mají obvykle 1/2 hodinové vystoupení před začátkem 2. půlky.

Vám přijde divné, že při takovém vystoupení lidé tancují a třeba se i drží za ruce? Tak to pozor! Možná máte ve svém okolí více lidí, kteří jsou součástí nějaké "sekty", protože byli na jednom koncertě a zazpívali si. :D
Jste fakt idiot. Škoda slov. Raději si nejdřív zjistěte, co to jsou sekty, než se zase příště budete někde ztrapňovat.

Samozřejmě, když se to natočí na video vytrhne ze souvislosti (zamlčí se, že se jedná o uměleckou vsuvku a ne o seminářovou část) a řekne se, že takto vypadá seminář Amway, tak to člověku pochopitelně bude připadat nenormální. Jak říkám, manipulace čtenářem. Váš učitel, pan Goebbels, by z Vás měl radost. Bohužel, ostatním jste teď pro smích. :-D  :-D  :-D

110 Me Me | 29. května 2011 v 21:25

Ale jinak díky za tu příležitost, že zde zase zveřejníme nějaká zajímavá videa. :-D Začneme třeba těmito:

Amway Double Crown Ambassadors Holly Chen & Barry Chi recognized as new US Crowns (2008)
http://www.youtube.com/watch?v=ydgC7ZaglEM

Dexter & Birdie Yager - Master Dreambuilders
http://www.youtube.com/watch?v=AYmoAVGx-Zk

Foo Howe Kean - Amway Crown Ambassador in 3 different countries
http://www.youtube.com/watch?v=yzzkE81xOqY

Znovu opakuji, dejte sem nějakou další stupiditu a já nejenže ji vyvrátím, ale zároveň sem dám další videa, takže vlastně pomůžete propagovat Amway. :-D

111 Me Me | 29. května 2011 v 21:36

[107]: No, jestli to nebude spíš tak, že Vy jemu připomínáte tu hnědou postavičku z tohoto videa:

http://www.youtube.com/watch?v=zZiw15VgWoI

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D

112 Lubo Pářa Lubo Pářa | E-mail | Web | 1. června 2011 v 22:11

Je jasné, že právě proto, že má Amway a Nutrilite tolik rozvinutou historii, tak stabilní síť, tolik autorit, které to někam dotáhly, takové množství sympatizantů z řad světově známých osobností a to vše s prioritami, které přetrvávají déle než 50 let, pak je jasné, že to zní až neuvěřitelně. Rozhodně kdo se na vše chce podívat z té lepší stránky, může nahlédnout na Amway Fun Site stránku:
http://www.amway.4fan.cz

113 Raul Raul | 9. června 2011 v 17:15

A sakra, tady je milionářů z Amwaye :D

114 acz acz | E-mail | 10. června 2011 v 14:06

Něco k pobavení :-)

Mám tu několik naprosto úžasných vyjádření myslitele českého internetu, pana Bestmena. Posuďte sami jeho logické uvažování:

Logika a-lá BESTMEN, aneb Bestmen píše:      

LEVEL 1
"Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! To je přeci logické."

LEVEL 2 (první pokus o vysvětlení levelu 1)
"Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Ani nemůže myslet firmu Amway, protože žádná taková firma prostě neexistuje!"

LEVEL 3 (druhý pokus o vysvětlení levelu 2)
"Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Pokud by někdo myslel firmu Amway, tak napíše rovnou Amway, s.r.o., Amway, a.s., ale tyto zmíněné firmy NEEXISTUJÍ ..."

Tolik logiky tahle planeta podle mého názoru neunese. A dcela se těším na další levely :-)

115 acz acz | E-mail | 13. června 2011 v 8:26

LEVEL-4 (zdůrazněn akcentací)
"Tak ještě jednou, a nyní akcentovaně: Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Ani nemůže myslet firmu Amway, protože žádná taková firma prostě neexistuje!"

116 Me Me | 14. června 2011 v 9:23

[113]: Máte pravdu. A pak je tady ještě pár pitomců, co si myslí, že jsou vtipní, když se do Amway naváží. Jenže s takovými tu vytíráme podlahu. :-D
... i když, když tak o tom přemýšlím, oni se vlastně zesměšňují sami, tím, jak se snaží působit "informovaně" a přitom o tomto businessu ví velké kulové.

117 Me Me | 14. června 2011 v 9:29

[115]: DOBRÝÝÝ!!! Ten Beastmen je fakt idiot. Dík za ty citace, já už na blblog nechodím, je to ztráta času. Nemám zapotřebí číst ty orální průjmy, které tam provozuje ta banda zakomplexovaných idiotů. Teď na to opravdu nemám čas - s těmi věcmi, které se teď v businessu dějí. (Amwayáci chápou ;-) ). Takže si jen občas odskočím sem na Altánek a jinak se věnuji businessu, protože nechci promrhat tohle úžasné období tím, že věnuji byť jen vteřinu těm úchylům, co se na blblogu navzájem ukájejí.

118 acz acz | E-mail | 15. června 2011 v 14:01

LEVEL 5 - FINÁLE (pokus o obšírné vysvětlení vlastní naprosté stupidity)
—–
"Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Pokud by někdo myslel firmu Amway, tak napíše rovnou Amway, s.r.o., Amway, a.s., ale tyto zmíněné firmy NEEXISTUJÍ (nejsou zapsány v obchodním rejstříku). Existuje firma Amway Česká republika, s.r.o. a Amway company s.r.o. druhou firmu vlastněji nějací rusáci, kteří nemají s amway byznysem nic společného.

Tzv. Amwayáci jsou samostatní podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo jako právnické osoby (s.r.o., a.s. ap.). Nejsou to zaměstnanci firmy Amway Česká republika, s.r.o. ani firmy Amway company s.r.o. !

Dále je si potřeba uvědomit, že firma Amway Česká republika, s.r.o. nepořádá žádné semináře a meetingy. To pořádají guru Amwayáci – Diamanti a motivační organizace. Žádná firma Amway Česká republika, s.r.o. neverbuje do systému všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (Amwayáci mají verbovat lidi z kostela, pošťačku, pokladní v supermarketu…).

Tak ještě jednou, a nyní akcentovaně: Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Ani nemůže myslet firmu Amway, protože žádná taková firma prostě neexistuje!
-------

Takhle nějak přemýšlí skutečný BLB. :-)

119 Me Me | 16. června 2011 v 7:57

Aha, tak ona firma Amway neexistuje. Jsem v businessu už řadu let, tak by mě tedy zajímalo, s kým to vlastně spolupracuji. :-D

120 Me Me | 16. června 2011 v 8:09

Cituji časopis Forbes:
"America's Largest Private Companies
#32 Amway:
This company's roots date to 1959, when Jay Van Andel and Richard DeVos, a pair of direct sales veterans, launched Amway. Today, Michigan-based Amway manufactures, markets and distributes consumer products. A unit of parent company Alticor, Amway is the brand consumers are familiar with. Other subsidiaries include Access Business Group and Alticor Corporate Enterprises. Amway, which accounts for the majority of revenues, sells products in more than 80 countries worldwide. Founder Richard DeVos owns the Orlando Magic basketball team."

Beastmene, honem, časopis Forbes se zřejmě spletl! Vždyť přeci žádná firma Amway neexistuje! Ty jediný na celém světě jsi to tajemství po 52 letech odhalil, tak rychle, běž jim ho vykvokat, ať to mohou na svých stránkách opravit. :-D

121 Vor v zakoně Vor v zakoně | Web | 18. června 2011 v 6:21

"Teď na to opravdu nemám čas - s těmi věcmi, které se teď v businessu dějí. (Amwayáci chápou ;-) ). Takže si jen občas odskočím sem na Altánek a jinak se věnuji businessu, protože nechci promrhat tohle úžasné období"

Panimaju, v televizi samé pesimistické zprávy, lidi začínají mít strach a tak rádi slyší na amwayácká hesla o zbohatnutí.
Dnes je prostě dobrá doba pro podvody a triky, využívající lidské hlouposti, nevědomosti a bázně.

Chtěl bych se taky přidat k vám amwayákům, mám ale strach z výčitek svědomí a božího trestu a tak raději dál zůstanu u obchodu se zbraněmi, lichvy a vydírání. :-)

122 Me Me | 18. června 2011 v 20:41

Vir v záchodě: něpanimáješ ničevó. Jsi trouba. O tom jsem vůbec nepsal a ani jsem neměl na mysli krizi. Než příště začneš o něčem žvanit, zjisti si o tom něco, abys byl v obraze, co se děje. :-D

123 acz acz | 22. června 2011 v 12:05
124 Lubo Pářa Lubo Pářa | E-mail | Web | 8. září 2011 v 2:42

Existuje způsob, jak si na Amway udělat objektivní názor, aniž by bylo nutné se registrovat do její obchodní sítě? Jak rozlišovat dostupné informace a názory, které se mnohdy velice liší? Rozlišovat určitě lze, ale rozhodně ne z internetu, kde je vše anonymně anonymní a nelze rozeznat, zda dotyčný píše skutečně z praxe, nebo pouze z vlastní domýšlivosti. Já jsem rozhodně pro Amway a nemám se za co stydět.

125 Lubo Pářa - zmanipulovaný Amwayák, který zjevně vymývá mozky Lubo Pářa - zmanipulovaný Amwayák, který zjevně vymývá mozky | E-mail | Web | 8. září 2011 v 19:58

Měl jsem kamaráda, který to dělal a přestal to dělat jen proto, aby nemusel fanatizovat lidi, rozhodně to není proto, že by byl neschopný. - tak toto slýchám často od přátel bývalých MLM síťařů, realitních makléřů, pojišťováků a dalších lidí z praxe osobního prodeje. Ani mne nějak nezajímají jejich výlevy na to, jak za jejich neúspěch může ta společnost, se kterou se dali do spojení a že bylo jimi manipulováno, když vstupovali do osobního prodeje. To je mi právě divný, že většinou sami vstupují s obrovským nadšením a jen dojde na první překážku, tak se vzdají a říkají, vy ste nám ale neřikali, že to nebude jednoduchý.
No jo, ale kde je ta pravda. Každý asi máme tu svou. Ta moje je, že jsem si zvykl odebírat některé produkty a sem tam je někomu doporučím a občas i někomu známému prodám. Jsem proto špatný člověk? Kde je ta pravda? Kdybych byl zmanipulovaný a dělal bych z vlastního přesvědčení vše proto, abych vlastní přesvědčení rozšířil dále mezi lidi, byl bych pak špatný člověk? Kde je ta pravda?
A JE VŮBEC MOŽNÉ SE NA INTERNETU DOHLEDAT PRAVDY? Snad vám k dohledání vlastní pravdy dopomůže tento článek na adrese "http://www.amway.4fan.cz/je-amway-podvod/" Pokud si nejste jisti, je třeba se na skutečnost podívat z různých pohledů, abyste si mohli udělat objektivnější názor.

126 Anna Anna | 21. září 2011 v 13:48

Dámy a pánové, Amwayáci a antiAmwayáci, omlouvám se, ale tuto diskuzi musím uzavřít z důvodů narůstajícího počtu útoku spamerů. A to i vzhledem k tomu, že tyto stránky už nebudou dál pokračovat.
Děkuji za pochopení!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama