Články

Kameny prý mohou pomoci lidem i zvířatům

5. července 2011 v 10:08 | Anna
Říká se, že kameny disponují léčivými účinky a nadpřirozenou silou. Lidé je již po tisíciletí používají nejen jako ozdobu, ale také jako ochranu před nepříznivými vlivy prostředí - škodlivinami počínaje a černou magií konče. Jak píše autor knihy Ochranné kameny Wolfgang Hahl, kdyby to nefungovalo, lidé by se kameny už dávno nezabývali.

Seznamte se s Ježíškem

5. prosince 2010 v 7:30 | Anna
Nikdo ho nikdy neviděl. Pro věřící je to spasitel, ale pro nevěřící a děti jen kdosi, kdo o Vánocích nosí dárky. Stal se dobrým duchem českých Vánoc. Nedostal však podobu (vyjma nejednotné postavičky děťátka v jesličkách), a tak začal být nahrazován konkrétními postavami. Alespoň tedy v komerční sféře, která potřebuje pracovat se symboly. Odtud ale není od konkrétních představ daleko ani v dětských myslích. A právě proto přišlo několik lidí s nápadem, že dají podobu i našemu Ježíškovi, aby vytlačili nám vnucované zahraniční prvky Vánoc.

Historie cirkusu

30. srpna 2010 v 14:52 | Anna
Tentokrát budu trochu podvádět. Honí se mi totiž hlavou hned několik námětů na komentáře a fejetony, ale nejsem schopná sepsat čtivý příspěvek. Na pomoc v autorských nesnázích mi přišla vzpomínka na můj starší blog , který jsem kvůli několika málo negativním ohlasům z řad čtenářů on-line deníku, pod nímž redakční systém běžel, opustila. Připomněla jsem si jeden z mála dobrých příspěvků a rozhodla se jej recyklovat. Myslím, že by historie cirkusu mohla zbloudilého čtenáře zajímat.

Tip na víkend: Nechte se svézt historickým vlakem na pouť na Řípu. Dorazí i Ozzy Osbourne!

22. dubna 2010 v 13:19 | Anna
Řipská pouť
Nemáte ještě plány na tento víkend? Chcete se obohatit o nevšední zážitky? Pak se nechte pozvat na Řipskou pouť! Dopravit se na ni můžete historickým parním vlakem a zbytek dne si užít ve velkém stylu na nejrůznějších atrakcích, zúčastnit se vystoupení známých zpěváků a hudebních skupin či sledovat parádní parašutistickou show.

Světelný smog přispívá k tvorbě rakoviny

1. března 2010 v 20:43 | Anna
Světelné znečištění neškodí pouze rostlinám a volně žijícím živočichům, ale i člověku. Nejen, že je příčinou nespavosti, brání i tvorbě melatoninu -látky, která nás chrání před rakovinou.

Tichý zloděj jménem osteoporóza

19. února 2010 v 17:13 | Anna Burdová
Osteoporóza je závažné onemocnění, při němž dochází k úbytku hmoty kostí a narušení jejich architektury. Důsledkem můžou být nepříjemné bolesti a v neposlední řadě i zlomeniny (mnohdy i bez úrazu), které se velmi těžko léčí. Dá se této nemoci předcházet? A co ji vůbec zapříčiňuje? Odpověď jsem hledala v příručce určené pacientům, kterým byla tato nemoc diagnostikována.

"Piráti" bojují za dodržování lidských práv

12. února 2010 v 7:15 | Anna Burdová
Zabavování laptopů, MP3 přehrávačů a mobilních telefonů na hranicích, odpojování uživatelů od internetu či spoluodpovědnost poskytovatelů internetového připojení za porušování autorských práv uživatelem - to je jen zlomek z navrhované mezinárodní dohody ACTA, jejímuž přijetí chtějí zabránit pirátské strany z celého světa, včetně té české.

Navrhovatelé ACTA usilují především o zamezení růstu celosvětového obchodu s padělaným zbožím a nelegálního šíření děl chráněných autorskými právy (týká se tedy nejen filmů a hudby, ale i léků, oblečení, kosmetiky, autodílů atd.). Vzhledem k tomu, jak často se o porušování autorských práv hovoří, se chystaná dohoda může zdát přiměřená. ovšem navrhovaná opatření se staví do opozice vůči současnému právnímu rámci (ne-li celosvětovému, pak minimálně evropskému).


Tento článek odkazuje na mou recenzi publikovanou Webmagazínem Rozhledna. Chcete-li si přečíst její pokračování,
klikněte sem .
Tento článek můžete sdílet:

Adventní svátky – 2. část

3. prosince 2009 v 17:09 | Anna
Svátkům adventního období dnes dominuje snad už jen Mikuláš. O co se připravujeme, když zapomínáme na tradice, které ještě před několika málo lety dodržovali naši předci?

Historie adventu a adventních svátků

29. listopadu 2009 v 0:01 | Anna


Dnes na adventním věnci rozsvítíme první svíčku. Víte ale, kdy se tento zvyk začal dodržovat a jaká je jeho skutečná podstata? S adventem jsou úzce spjaté i svátky světců, které, s výjimkou Mikuláše, v dnešní době poněkud opomíjíme. Pojďme si tedy připomenout, jak tuto krásnou předvánoční dobu trávili naši předci.

IBIŠKY: pěstování, množení a ochrana před škůdci

3. října 2009 v 16:40 | Anna
Ibišek je oblíbenou pokojovou rostlinou. Je vděčný, ale zároveň poměrně náročný - často trpí na škůdce a když nemá vhodné podmínky, trucuje. Neznamená to ale, že ho nemůže pěstovat každý. Chce to jen trpělivost a správnou péči. Odborná literatura a články na internetu se v popisu některých postupů při pěstování pokojových ibišků liší. V tomto článku se vám tedy pokusím poradit dle vlastních zkušeností.

ALOE VERA: účinky kladné i záporné

6. září 2009 v 14:21 | Anna
Aloe je známá pro své zdraví prospěšné účinky. Věděli jste ale, že z téměř čtyř set druhů je pouze několik exemplářů opravdu léčivých? I ty však mohou vyvolat nežádoucí účinky. Proč tomu tak je a s čím vším aloe naopak může pomoct, si stručně nastíníme v následujícím příspěvku. Řekneme si také, jak aloe využít.

LASER V KOSMETICE: jen pár kroků ke kráse

17. srpna 2009 v 7:59 | Anna
Je spousta možností, jak se stát krásnější. Můžete používat špičkovou kosmetiku, trávit dlouhé hodiny v salónech krásy, podstoupit plastickou operaci nebo vyřešit některé fyzické nedostatky jednou pro vždy laserem. S čím vším vám tenhle zázračný paprsek může pomoct, se dozvíte v následujícím článku.

KOLONOSKOPIE: příprava a vyšetření

14. srpna 2009 v 17:45 | Anna
Čeká vás kolonoskopie a nevíte, co od tohoto vyšetření můžete čekat? Tento článek byl připraven, aby shrnul dosavadní poznatky a obeznámil vás s nimi. Dozvíte se, co můžete očekávat a jak se na vyšetření připravit.
 
 

Reklama