Klábosení

Nejlepší kočičí videa

28. května 2011 v 14:53 | Anna
Že jsem zvířetomilná, to už o mně pravidelní návštěvníci asi vědí. Ale už jsem se vám přiznala ke své zvláštní slabosti pro kočky? Pravda, mám ráda pejsky (hlavně pak bígly a jezevčíky) a koně, ale kočky jsou podle mě úplně zvláštní kategorie. Pokud se mnou tenhle názor nesdílíte, pak vás jistě přesvědčím sérií následujících videí.

Hlad po dobré knize

12. března 2011 v 13:17 | Anna
Přečíst si dobrou knihu je pro nás čtivce duševní potravou. Nedostatek dobré literatury vede k mentální dehydrataci a morální podvýživě. Přirozený pud sebezáchovy nám velí sáhnout po dobré knize. Ale co když ten brak, který právě čteme a co simuluje dobrou knihu, musíme za každou cenu přečíst?

Jak skřivan probudil jaro

1. března 2011 v 16:28 | Anna
Včerejší procházka mi udělala radost. Bylo hezky teplíčko a oproti dnešku nefoukal žádný studený vítr. A i když to ještě venku vypadá spíš zimně než jarně, stejně jsem si namlouvala, že k jaru už je blíž. Už se na něj těším tak dlouho, že je pro mě každý hezký den radostí.

S poctivostí se ještě dá někam dojít

27. února 2011 v 13:51 | Anna
Je až s podivem, že v době, kdy staré české přísloví "s poctivostí nejdál dojdeš" nabývá přesně opačného významu, najdete někoho, kdo vás přesvědčí o opaku. Tím spíš, když jde o obchodníka.

Ještě mám Vánoce

27. prosince 2010 v 12:14 | Anna
Zas tu máme první všední den. Ta pravá nostalgie nad končícím vánočním časem se u mě ale dostaví, jako obvykle, prvního ledna, až se začne odstrojovat stromeček. Zatím si nijak nepřipouštím, že ty tři dny jsou fuč, protože sváteční atmosféra doma tak nějak doznívá.

stromek 2010

Tři přání

22. prosince 2010 v 20:04 | Anna
Jelikož ve shonu, který v naší domácnosti před svátky a příjezdem návštěvy nastal, nestíhám obcházet blogy a přát jednotlivým autorům, učiním tak alespoň prostřednictvím tohoto článku.

Zase Santa...

30. listopadu 2010 v 13:18 | Anna
A je tu poslední listopadový den. Loučí se s námi opravdu důstojně - zasněžený a prosluněný. Takhle nějak si představuju zimu.

sníh

První adventní

28. listopadu 2010 v 11:08 | Anna
Je tu první adventní neděle, a tak se, stejně jako loni, budu chlubit adventním věncem. A stejně jako loni, se budu chlubit cizím peřím, protože po předloňském neúspěchu při tvorbě věnce jsme se doma rozhodli věnce raději kupovat.

Patláma, patláma

20. listopadu 2010 v 8:57 | Anna
v září jsem psala, že z dlouhé chvíle patlám figurky z těsta, a holedbala jsem se, že  si udělám vlastní Betlém. Možná tomu nebudete věřit, ale Betlém je na světě.

Betlém

Dušičková tradice

2. listopadu 2010 v 13:26 | Anna
Dnešní sluncem prosvícený a prohřátý den se snad ani nedá považovat za dušičkový. Že je listopad připomíná jen spadané listí a obnažené větve stromů, které se k nebi vzpínají, jako by prosily za mírnou zimu.

Čas pohádek

6. října 2010 v 14:21 | Anna
Zatímco listuji knížkou, která mi dnes dorazila poštou z antikvariátu, domem se line vůně perníku. A protože ta knížka není jen tak ledajaká, ale pohádková, a navíc vánočně pohádková, rázem se ocitám na prahu vánočních svátků.

Jak zaháním chmury

16. září 2010 v 16:33 | Anna
Tímto dělám, alespoň prozatím, tečku za svými rádoby žurnalistickými pokusy. Už jich bylo dost. Blog není zpravodajský portál, tak proč ho nevyužít k vypovídání se. Klesající návštěvnost mých věrných čtenářů napovídá, že by si raději přečetli něco "lidského". Nu dobrá, zavádím rubriku Klábosení.
 
 

Reklama