Knihovna

Jaký je pro Josefa Váňu život v sedle?

6. února 2011 v 17:33 | Anna
zivot-v-sedle
Knih, které mě vezmou za srdce, se v poslední době objevuje pořád víc. Jsem za to ráda, protože není nad knihu, která čtenáře obohatí. K takovým knihám patří a bude patřit titul, který právě odkládám s těžkým srdcem nad tím, že příjemná atmosféra, kterou mi navozoval, bude nahrazena pocitem prázdnoty. Tím titulem je autorizovaný životopis žokeje Josefa Váni Život v sedle od Pavla Kováře.

Po zavátých pláních s manžely Cookovými a jejich „haskouny“

23. října 2010 v 9:18 | Anna
Udělala jsem si výlet po Aljašce. Rozhrkaným náklaďákem a na saních, tažených dvanácti úžasnými psy, které vychovali manželé Cookovi z New Hampshire, aby si mohli splnit velký sen - projet nejtěžší závod psích spřežení Yukon Quest.

Křižák

11. října 2010 v 11:54 | Anna
Křižák
Čtenáře trpící arachnofóbií mohu hned na začátku ubezpečit, že následující článek není o osminohé potvoře. Je o něčem horším. Tedy vlastně lepším. Nebo... jak se to vezme. Kniha, o které bude řeč, je spíš pro silnější povahy, zato je velmi čtivá.

BEDŘICH RÓNA: Všichni mají pravdu...

11. září 2009 v 14:16 | Anna
Nemusíte být věřící, abyste si mohli přečíst útlou knížku, která jinak o náboženství říká víc než dost. Bedřich Róna nabízí nezaujatý pohled na historický vývoj v oblasti náboženství i lidského smýšlení a zároveň se skrze tři hlavní hrdiny, Mojžíše, Ježíše a Mohameda, zamýšlí nad současnou situací ve společnosti. S humorem, nadsázkou a čtivě.

O psaní se Stephenem Kingem

8. srpna 2009 v 5:59 | Anna
Je vaším koníčkem tvůrčí psaní a chtěli byste získat praktické rady od někoho, kdo se v dané oblasti dostal dál než vy? Není nutné, abyste navštěvovali kurzy, kde budete nuceni svá díla konfrontovat s dalšími účastníky, a odkud si nakonec neodnesete víc než pocit frustrace. Americký bestsellerista Stephen King vám dá velmi kvalitní lekci třeba u vás v obýváku.
 
 

Reklama