Moje fotoalbum

Erotické fotografie

18. dubna 2011 v 16:42 | Anna
Že mi to ale trvalo, co? Mysleli jste si, že jsem zapomněla? Kdepak. A to ani přes to, že vás upoutávka na erotiku v minulém příspěvku nechala chladnými. Dnes konečně nadešla ta chvíle...

Zelená je dobrá

1. dubna 2011 v 8:23 | Anna
V poslední době nezanedbávám pouze blog, ale delší dobu i některé jeho rubriky. Například ve fotoalbu se poslední příspěvek datuje k 12. prosinci a je pěkně studený. Je tu ale jaro a je na čase se trochu rozehřát. Na víkend meteorologové slibují teploty kolem 21°C, tak si uděláme atmosféru

Sněhobílo

12. prosince 2010 v 16:10 | Anna
To ještě bylo tehdy, když stromy měly hřívu jako koně ze spřežení paní Zimy, domy byly nazdobené jako perníčky a cesty se choulily pod sněhovou přikrývkou. Následující fotky jsou tedy týden až dva staré. Snažila jsem se na nich zachytit jedinečnou atmosféru ticha v těch bílých kulisách, třpytícího se prašanu a kouzlo ojíněných větví.

bílo

První podzimní hádanka

24. září 2010 v 13:17 | Anna
Ne, že by to, co vás nechám hádat, mělo přímou spojitost s podzimem, ale jelikož je to první podzimní článek v altánku a navíc vůbec první hádanka na tomto blogu, nazvala jsem tenhle příspěvek První podzimní hádanka.

Vinobraní a historici v Roudnici

19. září 2010 v 14:11 | Anna
Vinobraní patří v Roudnici nad Labem k největším svátkům v roce. Každoročně se na něj sjíždí tisíce lidí a pořadatelé se snaží, aby i doprovodný program nabídl bohaté vyžití. Roudnické vinobraní tak nebývá jen ve znamení ochutnávání vína a burčáku, ale také nevšedního kulturního zážitku a pohodové atmosféry. Loni jsem se o tom sama přesvědčila, a tak jsem si slavnosti vína nenechala ujít ani letos.

Lobkowiczký zámek

Dobrou noc, čuníci

10. září 2010 v 19:00 | Anna

dva čuníci
Lucka a Terezka

Hlásná Třebaň je krásná

9. srpna 2010 v 16:31 | Anna
Už jsem si myslela, že se narozdíl od jiných blogujících nebudu letos o prázdninách moct pochlubit žádnými obrázky z nějakého výletu, protože se nikam nedostanu. Shodou náhod jsme se ale dostali v pátek 6. 8. do Prahy, přičemž mého bratra nenapadlo nic jiného, než že uděláme přepadovku na naši tetu, která celoročně obývá chatičku v třicet kilometrů vzdálené Hlásné Třebani.

chata

Léto v rozpuku

21. června 2010 v 13:30 | Anna Burdová
Je tu první letní den a protože to venku moc letně nevypadá, rozhodla jsem se udělat sobě i návštěvníkům radost tím, že altánek trochu vyšperkuji. Užit bude čistě přírodní materiál - kvítí.

šípková růže

Šum motýlích křídel

8. května 2010 v 12:58 | Anna Burdová

Už dlouho tu nebyly žádné fotky. A jelikož nadešla doba mé zatím největší časové krize, opět přináším alespoň několik obrázků. Kvalita nic moc, ale snad se vám budou i tak líbit. Zachycují totiž největší z krasavců, kteří zdobí říši hmyzu - tropické motýly.

motýl

Vítej, jaro!

20. března 2010 v 18:31 | Anna Burdová
Je 20. března 18:31 hodin. Právě v tuto chvíli začíná astronomické jaro; období, na které se řada z nás tolik těšila. Země se otevře, den začne vítězit nad nocí... a snad se umoudří i to počasí, i když je to v našich zeměpisných šířkách dosti nejisté (co by pak ale měla říkat třeba taková Janah).

krokusy

Loňské předjaří

13. března 2010 v 16:21 | Anna Burdová
Z fotografií, které jsem pořídila loni touhle dobou, by se mohlo zdát, že jaro přišlo o něco dřív. Pravda, asi bylo tepleji, ale například sněženky na našem záhonku jsou na tom vývojově skoro stejně, ale absence slunečního světla a zbytky sněhu jakoby dojem z blížícího se jara potlačují. Proto vám přináším pár fotek, které snad trochu navodí tu správnou předjarní atmosféru. Trochu jsem je poopravila, protože jsem se na nich teprve učila, co můj nový aparát umí. Obrázky se západem slunce jsem dotáhla ve PhotoScape k dokonalé kýčovitosti, neboť nevypadaly tak hezky, jako skutečný západ; ať žije obrazová manipulace!

Hora Říp

8. ledna 2010 v 13:15 | Anna Burdová
Jaroslav Seifert , držitel Nobelovy ceny za literaturu, dokázal dát veškerou svou lásku k vlasti a obdiv k její kráse do svých veršů. Já básnit neumím, a tak se omezím jen na fotografování, i když ani to neovládám tak mistrně, jako Jaroslav Seifert vládl veršům.


Vánoční výstava betlémů v Betlémské kapli

10. prosince 2009 v 7:17 | Anna
Praha, 30. listopadu 2009
Tentokrát vám přináším několik fotografií z výstavy s názvem 'Vánoce s vůní dřeva', která v prostorách historického sklepení Betlémské kaple probíhá od 28. listopadu do 3. ledna 2010. Na konec jsem přidala také pár fotografií z vánočních trhů a živého betléma na Staroměstském náměstí.

/Komentář k výstavě (taktéž z mého pera) naleznete na stránkách Webmagazínu Rozhledna./


Podzimní loučení

20. listopadu 2009 v 17:08 | Anna
Je to jen pár týdnů, co jsem zde uveřejnila fotografie podzimní přírody. Čas běží a jak se stromy ukládají ke spánku, všechno se den ze dne mění. Než se dostanu k tématu adventu, ráda bych v tom nezamýšleném obrazovém seriálu trochu pokročila.


Torzo bezu pod závojem mlhy

Podzimní karneval

30. října 2009 v 19:47 | Anna

Přesto, že podzim přišel poměrně brzy, ještě se barevný karneval zdaleka nechýlí ke konci. Ba právě naopak, teprve teď to začíná mít tu správnou šťávu. Kdo by váhal tu nádheru zdokumentovat?

Roudnické vinobraní 2009 v obrazech

19. září 2009 v 17:03 | Anna

Víno, burčák, automobiloví veteráni, skvělá hudba, bohatý doprovodný program a hlavně krásné počasí. Takový byl další ročník vinobraní v Roudnici nad Labem, jenž se konal 19. 9. 2009 a na který jsem vás na svém blogu rovněž zvala. Letos jsem si ho nenechala ujít hlavně proto, že se vůbec poprvé konal na nádvoří roudnického zámku, který je jinak veřejnosti uzavřen. Pokud jste se na slavnosti vína nedostali, přináším vám alespoň několik fotografií. Jejich kvalita není nejvyšší, za což se omlouvám, ale při té spoustě lidí jsem často prohrávala boj dostat kvalitní záběr bez něčí ruky či hlavy.Jak jsem již předznamenala, letošní vinobraní se z důvodu celkové rekonstrukce náměstí
vůbec poprvé konalo na nádvoří zámku.
Návštěvníci tak měli jedinečnou příležitost si jej prohlédnout i zevnitř.


Babí léto

29. srpna 2009 v 10:37 | Anna
Uvádí se, že babím létem je označováno období konce léta a začátku podzimu, pro které je charakteristické teplé suché počasí, chladné noci a ranní mlhy. Do konce léta sice ještě zbývají více než tři týdny, ale já jsem tyto jevy zaznamenala už teď na konci září. Příroda se tváří, jako kdyby se s létem pomalu loučila.


Jen šípkové keře v tom mají trochu zmatek a mají druhé jaro.

Vzpomínka na Lány

10. srpna 2009 v 18:47 | Anna

V rodině mám dva vášnivé houbaře, a tak se občas stane, že s nimi vyrazím do lesa. Stejně tomu bylo i začátkem letošního června. Jelo se do Lán, prý je tam jeden z nejkrásnějších lesů. Nechala jsem se tedy zlákat a jela jsem. Na houbaření moc nejsem, vzala jsem si tedy místo košíku foťák. Přivezla jsem si domů slušný úlovek několika obrázků. Pár jich najdete i zde.


 
 

Reklama