Názor(ně)

Film Lidice, aneb co mi nedá spát

14. července 2011 v 12:27 | Anna
Pokaždé, když čtu knížku nebo vidím film, který se tematicky dotýká druhé světové války (především pak protektorátu, koncentračních táborů atd.), ptám se, jak se něco takového v dějinách lidstva mohlo stát a jestli se s tím vůbec někdy můžeme vyrovnat. Například nedávno jsem četla dokumentární knihu Capesius, osvětimský lékárník, která mi pár nocí nedala spát. Zítra to bude týden, co jsem s kamarádkou zašla do kina na film Lidice. A situace je úplně stejná.

Nechutně růžový komentář

24. května 2011 v 21:04 | Anna
Už jste si toho všimli? Růžová je teď IN! Koho by to mohlo minout, když se tolik pubertálních dívek (a nejen jich) kolem vznáší v růžovém oparu. Už nestačí mít jen růžové hadříky, rtěnky a módní doplňky. Růžová ovládá i dívčí pokojíčky a mnohdy i celé domácnosti. V kurzu jsou i růžové mobily a notebooky, z nichž holčičky píší své růžové blogísky. Odkud se ale tenhle šílený trend vzal?

Pátek třináctého v hokeji

14. května 2011 v 19:47 | Anna
Tak jsem letos po asi třech či čtyřech letech opět začala sledovat MS v hokeji. V uplynulých letech jsem si to odřekla, a to nejen kvůli několika prohrám v řadě, ale taky proto, že jsem vždycky v tomhle období měla jiné starosti - dopisování seminárek, přípravy na zkoušky atd. Letos mi ale nic nebránilo v tom, abych usedla k televizi a začala hochům fandit. A mile mě překvapilo, že jsem je "objevila" ve vynikající formě a sehrané. Ale pak přišel pátek třináctého...

Velikonoce - jak to vidím já

25. dubna 2011 v 15:52 | Anna
Už to není, co to bývalo. Není to ani křesťanský svátek, při kterém si věřící připomínají Kristovo zmrtvýchvstání, není to ani oslava příchodu jara. Je to snaha koledníků utrhnout co nejvíc. Tak mi to alespoň po několikeré zkušenosti připadá.

Podepsala jsem

24. února 2011 v 19:07 | Anna
Dnes jsem připojila svůj podpis pod petici Svazu českých knihkupců a nakladatelů, kteří se (dle mého názoru právem) bouří proti zvýšení daně z přidané hodnoty u knih. Nepodepsala jsem z pozice knihomola, který by si za knížku nebyl ochoten připlatit, ale z pozice člověka, který čím dál častěji přemýšlí o stavu soudobé společnosti a nepřeje si, aby politici zatloukali další pomyslný hřebíček do rakve naší vzdělanosti.

Tisíc a jedna noc s televizí

9. února 2011 v 14:14 | Anna
...rovná se naprostému mentálnímu úpadku.

„Srpen 68? To je... to je...“

21. srpna 2010 v 9:05 | Anna
Průzkum společnosti Člověk v tísni přinesl šokující výsledek. Šedesát procent dotazovaných středoškoláků nezná novodobé dějiny českého národa. V souvislosti s dvaačtyřicátým výročím okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy se opět ukazuje, že povědomý mladých lidí o nedávné historii národa je velmi malé. Kdo za to může?

Natalia Sadness se do toho obula podruhé a naplno

19. srpna 2010 v 14:45 | Anna
ns

Patnáctiletá topblogerka, která o těchto prázdninách rozvířila vlny českého internetu jedním nevinně působícím videem a rozpoutala kolem sebe mediální smršť, včera na Stream.cz přidala druhé video - pokračování tzv. zvědavého dotazníku, v němž čtenářům svého blogu odpovídá na zvídavé otázky.  A jak vyznívá z prvních ohlasů, je to ještě větší mazec!

Češi zase chvíli budou vlastenci. Díky, Martino Sáblíková!

25. února 2010 v 15:56 | Anna Burdová
Rychlobruslařka Martina Sáblíková si ve Vancouveru vybojovala druhou zlatou medaili (třetí ve své kariéře). Média nešetří superlativy a Češi v euforii zase nabývají národního cítění. Sportovci jsou dnes zřejmě jediným hnacím motorem naší národní hrdosti.
 
 

Reklama