Recenze

Škola života: O dívčí lásce bez patosu

12. června 2010 v 8:00 | Anna Burdová
an education
Šedesátá léta, Velká Británie, doba dospívání. Spojení, které v mnohých pravděpodobně vyvolá asociaci s pojmy jako je konzervativnost a rebelie. Když se pak filmaři rozhodnou natočit film, který má bojovat proti zažitým konvencím a propagovat energii mládí, nabízí se příběh dospívajícího cílevědomého člověka, situovaný do Velké Británie a k tomu zasazený do 60. let. Nebo znáte jinou konzervativnější zemi a dobu, která svou živelností bourala všechny konvence?

Kozí příběh pod psa

5. dubna 2010 v 17:39 | Anna
zdroj: gonet.cz

Česká televize na Boží hod velikonoční uvedla premiéru vůbec prvního českého 3D animovaného filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy. Diváci, kteří neměli možnost film zhlédnout v kině a v neděli 4. dubna s očekáváním usedli k televizním obrazovkám, ale zřejmě byli zklamaní.

Sebastião Salgado nechce jenom fotit... (2. část)

5. února 2010 v 7:15 | Anna
Jeho cílem je upozornit na jisté společenské problémy. Skrze impozantní fotografie, které přirozeně zachycují skutečnost, se mu to daří. Je ale přípustné, aby fotografie, jež zachycují něco tak závažného, jako je například lidské utrpení, byly označovány za krásné?

Štvanec IRA

22. ledna 2010 v 7:44 | Anna
Toto je skutečný příběh člověka, který riskoval vlastní život, aby zachránil nevinné.

Děj se odehrává v Belfastu v letech 1987-1991. Dvaadvacetiletý Martin McGartland (Jim Sturgess) je zajat britskou tajnou službou a dostává nabídku od agenta Ferguse (Ben Kingsley), aby pronikl do IRA a stal se mu informátorem. Martin nabídku přijme a díky jeho práci se daří zachránit životy lidí, které si IRA vybrala za oběti. Sám přitom denně riskuje, že bude prozrazen a nemilosrdně popraven.

Tento článek odkazuje na mou recenzi publikovanou Webmagazínem Rozhledna. Chcete-li si přečíst její pokračování, klikněte sem.
 
 

Reklama