Z mého šuplíku

Jeden zloděj a příliš mnoho náhod

26. března 2010 v 8:58 | Anna Burdová
V poslední době jsem to tu odbývala jen fotografiemi. Abych udělalamalou změnu, poctím dnes své čtenáře povídkou.

Král králíček

31. prosince 2009 v 9:02 | Anna
K Silvestru patří dobrá nálada a smích. Následující povídka je v tomto ohledu výjimkou - k smíchu není, přestože vypráví o člověku, který dobrou náladu rozdával po celý svůj život. Komunistický režim se mu pro to odvděčil kriminálem a veřejnou potupou. Ráda bych na tohoto skvělého komika a mého oblíbeného herce zavzpomínala tak, jak je znám jen málo lidem.

Účastníci zájezdu po čtyřiceti letech

13. listopadu 2009 v 7:13 | Anna
Po nějaké době jsem opět sáhla do svého šuplíku. Tentokrát jde o povídku sepsanou v rámci semináře literární tvorby, který v tomto semestru navštěvuji. U spolužáků měla poměrně úspěch, což ve mě vyvolalo dojem, že bude jedna z mála podařených. Pravdou ale je, že opravdový šmrnc tomu dal profesionální přednes mého spolužáka, herce Ondřeje Nováka, kterému tímto děkuji za pomoc.

Co bylo dřív: múza, nebo tvořivost?

11. října 2009 v 16:13 | Anna Burdová
Je tvořivost dcerou múzy, nebo múza dcerou tvořivosti? Otázka nemálo podobná oné často proklamované 'byla dřív slepice, nebo vejce?' mě nutí k zamyšlení, která z bohyň krásna vstoupila do lidského podvědomí jako první. Vítejte v mém soukromém labyrintu myšlenek, v kruhu bezradnosti.

Co oči nevidí...

27. srpna 2009 v 18:08 | Anna
Pro sepsání následujícího 'produktu' mě vyburcovala literární soutěž, která na portálu Kultura21.cz probíhala na jaře. V soutěži jsem sice neuspěla, ale pokud vás to neodradí od přečtení následujících řádků, budu jedině ráda. A jestliže vám příspěvek alespoň něco dá, pak mě to potěší dvojnásob.
 
 

Reklama